Kauko Gugio trilogija

Seniai seniai, bet nelabai toli…

Trilogija apie girių kauko Gugio ir jo draugų nuotykius – tai trijų knygų serija, pasakojanti apie tai, kas dėjosi Lietuvos giriose, laukuose ir pelkėse XIV amžiaus viduryje, kai šį kraštą dalinosi kaukai, maumai, laumės, aitvarai ir, žinoma, žmonės. Knygos skirtos augančiam skaitytojui: pirmąją galima skaityti ir nuo kokių 8-erių, antrąją – nuo 10, trečiąją – nuo 12. Knygos kurtos pagal principą “knyga visai šeimai”, kad jas būtų galima skaityti kartu, tad ko nesupras jaunasis skaitytojas, jam paaiškins tėveliai.

Visas tris knyga galite įsigyti štai čia.

Pirmojoje knygoje ne tik susipažinsit su Gugiu, Graže, maumu Munamukiu, aitvaru Vipštu, žmogaus Ruokio šeimyna ir jaunuoju kunigaičiu iš netoli esančios pilies – Jauniumi. Taip teks užkirsti kelią kryžiuočių kėslams, išvaduosite nedoro žmogaus pagrobą aitvarą, net keliausite iki tolimosios Tverės į žiemos žygį, kur sutiksite dar vieną ypatingą būtybę!

Pirmoji Gugio nuotykių dalis 2006 m. buvo nominuota Metų knygai vaikams ir paaugliams, taip pat gavo IBBY premiją už debiutą vaikų ir paauglių literatūroje.

Kaukas Gugis ir kerų karas

Antrojoje knygoje sužinosit, kad ir tarp mažųjų giminių kartais kyla vaidai. Mat prie Kaukašlaičio pasirodo kipšai, ir taip išplaukia senas kaukų ir kipšų vaidas dėl keravirės. Kas teisus? Lengvo atsakymo nesulauksite, bet Gugis ir Gražė padarys viską, kad nepasikartotų buvusios nelaimės!

Antroji Gugio nuotykių dalis buvo nominuota 2017 m. Metų knygos vaikų ir paauglių kategorijoje, laimėjo IBBY Antrąją premiją už geriausią knygą paaugliams bei gavo Martyno Vainilaičio premiją už geriausią kūrinį mitologiniais motyvais.

Kaukas Gugis ir sielų akmuo

Trečioji Gugio nuotykių dalis – pačiam vyriausiam skaitytojui – visus veikėjus užklumpa labai dideliais rūpesčiais. Prie Kaukašlaičio pasirodo laumių medžiotojai, ieškantys laumių pagrobto vaiko, Gugis išsitrenkia į tolimą žygį prie jūros, o Gražė talkina jaunajam pilies kunigaičiui Jauniui kovoje su valdžią norinčiu pasiglemžti šimtininku Vilku. Deja, bet šį kartą bus ir praradimų, ir nevilties, net mirties, ką jau kalbėti apie liūdesį, o vilties šviesą teks uždegti tamsoje. Tam prireiks daug jėgų ir tvirtybės. Visiems.

* * *

O jeigu norite dar daugiau sužinoti – galite apsilankyti sename puslapyje gugis.lt, kur rasite ne tik įdomių dalykų apie knygą, bet ir dar visokiausių įdomybių.