Trumpai apie mane ir mano rašymus


Gimiau 1974 m., Vilniuje. Turėjau, ir, ačiū Dievui, tebeturiu puikius tėvus, užauginusius mane tarp knygų ir gamtos. Mokiausi 22-oje vidurinėje (buv. Mikalojaus Daukšos, dabar - VGTU inžinerijos licėjus), ilgainiui perėjau į literatūrinę klasę, kur rašiau beveik vien tik rašinius laisva tema, o studijuodamas Vilniaus universitete pradėjau rašyti eilėraščius. 

Nuo 1998 m. pradėjau publikuoti grožinę kūrybą almanachuose "Geriausia Lietuvos fantastika", o internete - dar truputį anksčiau. Laimėjau šį konkursą su apsakymu "SInkubas" 1999 metais, o dar keletą metų užėmiau kitas vietas; mano apsakymas "Auridium" trumpai gyvavusio fantastikos žurnalo "Imperija" skaitytojų buvo berods pripažintas geriausiu pirmų dviejų numerių apsakymu, džiugino ir Lietuvos fantastikos mėgėjų suvažiavimuose "Lituanicon" sulaukti įvairūs skaitytojų skirti laimėjimai (bet nesunku laimėti, kai konkurentų - nedaug).

2003 m. pasirodė pirmasis romanas "Genomas 3000" (ir tai buvo pirmasis lietuviškas mokslinės fantastikos romanas po Nepriklausomybės atkūrimo, išleistas "Eridano" leidyklos serijoje "Lietuvių fantastikos biblioteka"), 2006 m. - ilgai rašyta "knyga visai šeimai" "Gugis - girių kaukas ir žmonių draugas" (Tyto alba, 2006), laimėjusi Tarptautinės vaikų ir paauglių literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus "metų debiuto paauglių literatūroje" premiją.

2013 m. knygynus šturmavo trileris "KGB vaikai", kurį Lietuvos mastu galima būtų pavadinti ir
kukliu bestseleriu
(leidykla "Aukso žuvys").

2015 m. sušlamėjo ir "Mano Vilnius mano" (leidykla "Aukso žuvys") puslapiai, atnešę "Baltojo varniuko" tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros katalogo vietą, o knygos iliustratorei Birutei Rutkauskaitei, komiksų autoriui Pauliui Jankūnui bei dizainerei Agnei Dautartaitei - Krutulei - IBBY apdovanojimą už meniškiausią iliustravimą.

2017 m. atėjo antra Gugio nuotykių dalis - "Kaukas Gugis ir Kerų karas" (leidykla "Aukso žuvys") bei savotiška duoklė vaikystei - atminties blyksnių rinkinys "Sarbintai" (leidykla "Naujas vardas") - originali elektroninė knyga.
 

Esu vienas iš lietuvių autorių, kurie sąmoningai pasirinko fantastiką ir nuotykinę literatūrą kaip kūrybos kryptį ir džiugu, kad pamažu tokių atsiranda vis daugiau.

Nuo 2008 rašau žurnalui "Verslo klasė", įvairiems portalams publicistiką (šiuos tekstus galima rasti mano tinklaraštyje).

Nuo 2011 m. bendradarbiauju su leidykla "Aukso žuvys" ir man su ja labai smagu.

O visus mano rašymus įprasmina, lydi, pakenčia, sudaro jiems sąlygas ir išbando mano šeima: žmona Ramunė ir trys augantys skaitytojai: Rusnė, Giedrius, Algirdas. Žinoma, kiekvienas pagal amžiaus kategoriją. 

Tad ačiū, kad skaitote, ir iki susitikimo popieriniuose ar elektroniniuose puslapiuose!

Justinas
Vilnius, 2017 m. gruodis.

Nuotr. aut. Ramunė Žilinskienė